مشخصات فنی موتور جاروبرقی

آشنایی با مشخصات فنی موتور جاروبرقی یکی از مهمترین و کاربردی ترین مواردی است که می تواند به شما در زمینه حفظ و نگهداری هرچه بهتر یک جاروبرقی کمک کند. انتخاب بهترین جاروبرقی جهت خرید و یا توجه به موارد مهم و کلیدی مانند امکانات جاروبرقی، برند تولید کننده، رنگ و شکل ظاهری، میزان مصرف انرژی جاروبرقی و ... برای خریداران معمولا مهم است اما در این میان هرچه بیشتر از مسائل فنی جاروبرقی اطلاعات بیشتری داشته باشید، در آینده راحت تر می توانید از آن استفاده کرده و حتی در صورت بروز اشکالات فنی کوچک، شاید بتوانید در مواردی خود براحتی از عهده برطرف کردن آن برآیید. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که هرچه اطلاعات فنی شما در زمینه موتور جاروبرقی بیشتر باشد، این امر حتی در صورتی که در آینده قصد خرید یک جاروبرقی جدیدتر را داشته باشید نیز می تواند به شما کمک کند و راهگشای شما باشد. 

در واقع موتور جاروبرقی دارای بخش های مختلفی است و هرچند که در حالت کلی می توان گفت که بخش مکنده یا هواکش آن، تقریبا مهمترین بخش محسوب می شود اما بخش های دیگر نیز اهمیت زیادی دارند هر کدام در روند کار موتورجاروبرقی تاثیرگذار هستند. 

به همین جهت در این مقاله تلاش می کنیم که ویژگی ها، امکانات و مشخصات فنی موتورجاروبرقی های جدید را بصورت کلی به شما معرفی کنیم تا چنانچه علاقه مند به خرید جاروبرقی از بانه و یا سایر مراکز هستید، این مطالب جهت انتخاب جارو برقی برای شما مفید واقع شود: 


واحد مکش موتور جاروبرقی:

همانطور که می دانید وظیفه اصلی موتور جاروبرقی این است که با مکش هوای درون لوله های خرطومی، آشغال ها و ذرات ریز (مانند گرد و خاک و یا برخی اجسام بسیار کوچک) را جذب کند. به این ترتیب جاروبرقی کار نظافت و پاک کردن هر سطحی را از گرد و خاک و یا آلودگی ها انجام می دهد. 

به همین جهت واحد مکش اهمیت زیادی دارد و در واقع بخش اصلی موتور هر جارو برقی به حساب می آید. در صورت بروز اتصالی و یا اختلال در عملکرد واحد مکنده، ایجاد جریان هوا به سمت داخل لوله های خرطومی از طریق مکش با اختلال مواجه شده و یا قطع می شود و در آن صورت موتور دستگاه نیاز به تعمیر خواهد داشت. 


مشخصات فنی موتور جاروبرقی


نوع موتور جارو برقی:

شاید تعجب کنید اگر بدانید که موتورهای جاروبرقی تنها یک نوع نیستند و انواع گوناگونی دارند. البته معمولا این موتورها از نوع الکتریکی هستند اما نوع این موتورهای الکتریکی مکنده هوا نیز با یکدیگر فرق می کند. بیشتر موتورهای جارو برقی ها امروزه از نوع کالکتور (collector) دسته بندی می شوند. 


فیلترهای جاروبرقی:

فیلترهای جاروبرقی نیز نقش مهمی در حفظ پاکیزگی و نظافت محیط دارند چرا که مانع از پخش شدن ذرات ریز و گرد و خاک به محیط اطراف، هنگام مکش هوا می شوند. به همین جهت وجود این فیلترها کمک زیادی به بهداشت محیط می کند. 


لوله خرطومی جاروبرقی: 

لوله خرطومی در واقع مسیر ارسال ذرات ریز و گرد و خاک از فضای بیرون به درون مخزن است و از این رو اهمیت دارد. در واقع واحد مکش جارو برقی از طریق لوله خرطومی آلوگی ها و آشغال های ریز را جمع آوری و به درون مخزن جاروبرقی می فرستد. 

مصرف انرژی جاروبرقی
مصرف انرژی جاروبرقی

مصرف انرژی جارو برقی اهمیت زیادی دارد دارد. به ویژه از دیدگاه بسیاری از مشتریان محترمی که اقدام به خرید جارو برقی از بانه می کنند. برای مصرف کنندگان طبیعتا میزان مصرف انرژی جاروهای برقی و توان این دستگاه ها اهمیت زیادی دارد. با افزایش اهمیت مسئله قیمت انرژی در دنیای امروزی، بسیاری از خریداران جاروبرقی و سایر لوازم خانگی سعی می کنند که تا حد امکان بهترین مارک های جارو برقی های جدید با میزان مصرف انرژی نسبتا پایین را انتخاب و خریداری کنند.

امکانات کولر گازی های جدید
امکانات کولر گازی های جدید

امکانات کولر گازی های جدید یکی از نکات مهمی است که بسیاری از علاقه مندان به خرید کولر گازی از بانه آنرا در نظر می گیرند و درباره آن بررسی و تحقیق می کنند. شاید بنظر برسد که بر خلاف سایر لوازم خانگی، امکانات کولر گازی مسئله مهمی نباشد اما به این نکته باید توجه کرد که کولر گازی های اسپلیت و سایر انواع کولرها در طول دهه های گذشته از لحاظ فنی پیشرفت های زیادی داشته اند و به مرور زمان عملکرد کولرگازی های جدید نیز بهبود پیدا کرده و موجب افزایش رضایت کاربران و خریداران این محصول شده است.

راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید
راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید

هنگام خرید یخچال ساید بای ساید لازم است نکاتی را در نظر بگیرید تا بتوانید در نهایت یخچالی متناسب با نیاز و همچنین مقدار بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید خریداری نمایید. خرید یک یخچال مناسب نکته بسیار مهمی است که باید خانواده ها آنرا در نظر گرفته و در انتخاب آن دقت کنند. یخچال های ساید بای ساید، نوعی یخچال هستند که معمولا دارای دو یا چهار درب بوده و فضای یخچال توسط یک خط عمودی از وسط به دو نیم تقسیم می شود.

برای خرید ساندبار به چه نکاتی باید توجه کرد؟
برای خرید ساندبار به چه نکاتی باید توجه کرد؟

یکی از نکات مهم پس از خرید تلویزیون از بانه ، خرید ساندبار جهت افزایش کیفیت صدای تلویزیون می باشد. ساندبار مناسب ترین گزینه برای ارتقای کیفیت صدای تلویزیون می باشد که امروزه برند های مختلفی اقدام به تولید آن می نمایند.با توجه به این که قیمت ساندبار در قیاس با تلویزیون هزینه به مراتب پایین تری دارد و در صورتی که نیاز به پخش صدای با کیفیت از تلویزیون خود را داشته باشید ، خرید ساندبار بسیار اهمیت دارد.

نقد و بررسی ماشین‌های ظرف‌شویی سری ۸ بوش
نقد و بررسی ماشین‌های ظرف‌شویی سری ۸ بوش

بوش (Bosch) یکی از معتبرترین و بهترین برندهای ماشین ظرفشویی در جهان است. چنانچه قصد خرید ماشین ظرفشویی از بانه را دارید، طبیعتا یکی از بهترین برندهایی که می توانید محصولات آنرا انتخاب کنید، شرکت بوش است. این شرکت آلمانی موفقیت های زیادی در بازارهای جهانی بدست آورده و امروزه نه تنها موجب افتخار آلمان بلکه موجب افتخار صنعت و تکنولوژی اروپا و جهان می باشد. از جمله بهترین محصولات این شرکت ماشین ظرفشویی بوش است که در این مقاله سعی داریم تا حد امکان شما را با ماشین ظرفشویی های سری 8 این شرکت آشنا کنیم.

مزایا و معایب خرید تلویزیون از بانه
مزایا و معایب خرید تلویزیون از بانه

چند سالی است که بازار خرید تلویزیون از بانه رونق زیادی پیدا کرده است و علاقمندان به خرید تلویزیون به دلیل برتری های این کار که مهم ترین آن پایین بودن قیمت ها نسبت به سایر فروشگاه ها است خرید خود