مشخصات فنی موتور جاروبرقی

آشنایی با مشخصات فنی موتور جاروبرقی یکی از مهمترین و کاربردی ترین مواردی است که می تواند به شما در زمینه حفظ و نگهداری هرچه بهتر یک جاروبرقی کمک کند. انتخاب بهترین جاروبرقی جهت خرید و یا توجه به موارد مهم و کلیدی مانند امکانات جاروبرقی، برند تولید کننده، رنگ و شکل ظاهری، میزان مصرف انرژی جاروبرقی و ... برای خریداران معمولا مهم است اما در این میان هرچه بیشتر از مسائل فنی جاروبرقی اطلاعات بیشتری داشته باشید، در آینده راحت تر می توانید از آن استفاده کرده و حتی در صورت بروز اشکالات فنی کوچک، شاید بتوانید در مواردی خود براحتی از عهده برطرف کردن آن برآیید. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که هرچه اطلاعات فنی شما در زمینه موتور جاروبرقی بیشتر باشد، این امر حتی در صورتی که در آینده قصد خرید یک جاروبرقی جدیدتر را داشته باشید نیز می تواند به شما کمک کند و راهگشای شما باشد. 

در واقع موتور جاروبرقی دارای بخش های مختلفی است و هرچند که در حالت کلی می توان گفت که بخش مکنده یا هواکش آن، تقریبا مهمترین بخش محسوب می شود اما بخش های دیگر نیز اهمیت زیادی دارند هر کدام در روند کار موتورجاروبرقی تاثیرگذار هستند. 

به همین جهت در این مقاله تلاش می کنیم که ویژگی ها، امکانات و مشخصات فنی موتورجاروبرقی های جدید را بصورت کلی به شما معرفی کنیم تا چنانچه علاقه مند به خرید جاروبرقی از بانه و یا سایر مراکز هستید، این مطالب جهت انتخاب جارو برقی برای شما مفید واقع شود: 


واحد مکش موتور جاروبرقی:

همانطور که می دانید وظیفه اصلی موتور جاروبرقی این است که با مکش هوای درون لوله های خرطومی، آشغال ها و ذرات ریز (مانند گرد و خاک و یا برخی اجسام بسیار کوچک) را جذب کند. به این ترتیب جاروبرقی کار نظافت و پاک کردن هر سطحی را از گرد و خاک و یا آلودگی ها انجام می دهد. 

به همین جهت واحد مکش اهمیت زیادی دارد و در واقع بخش اصلی موتور هر جارو برقی به حساب می آید. در صورت بروز اتصالی و یا اختلال در عملکرد واحد مکنده، ایجاد جریان هوا به سمت داخل لوله های خرطومی از طریق مکش با اختلال مواجه شده و یا قطع می شود و در آن صورت موتور دستگاه نیاز به تعمیر خواهد داشت. 


مشخصات فنی موتور جاروبرقی


نوع موتور جارو برقی:

شاید تعجب کنید اگر بدانید که موتورهای جاروبرقی تنها یک نوع نیستند و انواع گوناگونی دارند. البته معمولا این موتورها از نوع الکتریکی هستند اما نوع این موتورهای الکتریکی مکنده هوا نیز با یکدیگر فرق می کند. بیشتر موتورهای جارو برقی ها امروزه از نوع کالکتور (collector) دسته بندی می شوند. 


فیلترهای جاروبرقی:

فیلترهای جاروبرقی نیز نقش مهمی در حفظ پاکیزگی و نظافت محیط دارند چرا که مانع از پخش شدن ذرات ریز و گرد و خاک به محیط اطراف، هنگام مکش هوا می شوند. به همین جهت وجود این فیلترها کمک زیادی به بهداشت محیط می کند. 


لوله خرطومی جاروبرقی: 

لوله خرطومی در واقع مسیر ارسال ذرات ریز و گرد و خاک از فضای بیرون به درون مخزن است و از این رو اهمیت دارد. در واقع واحد مکش جارو برقی از طریق لوله خرطومی آلوگی ها و آشغال های ریز را جمع آوری و به درون مخزن جاروبرقی می فرستد. 

بهترین برندهای ماشین ظرفشویی
بهترین برندهای ماشین ظرفشویی

انتخاب یکی از بهترین برندهای ظرفشویی هنگام خرید ظرفشویی از بانه و یا هر یک از مراکز فروش این دستگاه ها در ایران اهمیت زیادی برای خریداران دارد. به ویژه برای خریدارانی که در این زمینه حساسیت دارند و معمولا محصولات و لوازم خانگی تولید شده توسط برندهای مطرح و معروف بین المللی را خریداری و استفاده می کنند.

دلایل عدم استقبال از تلویزیون های سه بعدی
دلایل عدم استقبال از تلویزیون های سه بعدی

چند سال با ورود تلویزیون های سه بعدی (3D TV) به بازارهای جهانی خرید تلویزیون سه بعدی برای مدتی بسیار محبوب شد اما پس از مدتی این موج فروکش کرد و امروزه دیگر این تلویزیون ها تقریبا به ورطه فراموشی سپرده شده اند.

تفاوت های تلویزیون هوشمند با تلویزیون معمولی
تفاوت های تلویزیون هوشمند با تلویزیون معمولی

ورود تلویزیون های هوشمند به بازار خرید تلویزیون از بانه سبب شده است که بسیاری از افراد علاقه بیشتری به خرید این تلویزیون ها داشته باشند.تلویزیون های هوشمند با توجه به امکاناتی که به کاربران ارائه می دهند توانسته اند جایگاه مهمی در بازار خرید تلویزیون به دست آورند.

بررسی سیستم عامل تایزن تلویزیون های سامسونگ
بررسی سیستم عامل تایزن تلویزیون های سامسونگ

امروزه برای خرید تلویزیون شاهد سیستم عامل های نصب شده بر روی آن ها هستیم و بیشتر تلویزیون های جدید از یک سیستم عامل مشخص بهره می برند که با کارایی ها و قابلیت های مختلف به تلویزیون هوشمند مبدل شده اند. هریک از تولید کنندگان تلویزیون از سیسم عامل های مختلفی بر روی تلویزیون خود استفاده می کنند که برای خرید تلویزیون از بانه بهتر است با اطلاعات کافی درباره آن ها و با توجه به نیاز خود خرید مورد نظرمان را انجام دهیم.تلویزیون سامسونگ کلیه محصولات خود را با سیستم عامل تایزن روانه

معرفی تلویزیون P1 شیائومی
معرفی تلویزیون P1 شیائومی

یکی از برند های نوپا در زمینه تولید تلویزیون که امروزه مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است تلویزیون شیائومی می باشد. وجود قابلیت ها و امکانات روز ، کیفیت بالای ساخت و همچنین قیمت مناسب همگی توانسته است افراد را به خرید تلویزیون شیائومی از بانه سوق دهد.تلویزیون P1 شیائومی از جمله بهترین تلویزیون های

بررسی برچسب انرژی ماشین لباسشویی
بررسی برچسب انرژی ماشین لباسشویی

امروزه تمامی شرکت های تولید کننده لوازم خانگی تولیدات خود را به سمتی می برند که از کمترین میزان مصرف انرژی برخوردار باشند.ماشین لباسشویی یکی از دستگاه های پر مصرف می باشد که میزان مصرف انرژی آب و برق در آن ها نسبت به سایر وسایل بیشتر است. با توجه به این موضوع افرادی که قصد خرید ماشین لباسشویی از بانه را دارند به دنبال دستگاهی با کمترین میزان مصرف انرژی هستند. در تمامی ماشین لباسشویی ها امروزه برچسب مصرف انرژی قرار گرفته است که میزان مصرف برق و آب در این دستگاه ها را مشخص