مشخصات فنی موتور جاروبرقی

آشنایی با مشخصات فنی موتور جاروبرقی یکی از مهمترین و کاربردی ترین مواردی است که می تواند به شما در زمینه حفظ و نگهداری هرچه بهتر یک جاروبرقی کمک کند. انتخاب بهترین جاروبرقی جهت خرید و یا توجه به موارد مهم و کلیدی مانند امکانات جاروبرقی، برند تولید کننده، رنگ و شکل ظاهری، میزان مصرف انرژی جاروبرقی و ... برای خریداران معمولا مهم است اما در این میان هرچه بیشتر از مسائل فنی جاروبرقی اطلاعات بیشتری داشته باشید، در آینده راحت تر می توانید از آن استفاده کرده و حتی در صورت بروز اشکالات فنی کوچک، شاید بتوانید در مواردی خود براحتی از عهده برطرف کردن آن برآیید. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که هرچه اطلاعات فنی شما در زمینه موتور جاروبرقی بیشتر باشد، این امر حتی در صورتی که در آینده قصد خرید یک جاروبرقی جدیدتر را داشته باشید نیز می تواند به شما کمک کند و راهگشای شما باشد. 

در واقع موتور جاروبرقی دارای بخش های مختلفی است و هرچند که در حالت کلی می توان گفت که بخش مکنده یا هواکش آن، تقریبا مهمترین بخش محسوب می شود اما بخش های دیگر نیز اهمیت زیادی دارند هر کدام در روند کار موتورجاروبرقی تاثیرگذار هستند. 

به همین جهت در این مقاله تلاش می کنیم که ویژگی ها، امکانات و مشخصات فنی موتورجاروبرقی های جدید را بصورت کلی به شما معرفی کنیم تا چنانچه علاقه مند به خرید جاروبرقی از بانه و یا سایر مراکز هستید، این مطالب جهت انتخاب جارو برقی برای شما مفید واقع شود: 


واحد مکش موتور جاروبرقی:

همانطور که می دانید وظیفه اصلی موتور جاروبرقی این است که با مکش هوای درون لوله های خرطومی، آشغال ها و ذرات ریز (مانند گرد و خاک و یا برخی اجسام بسیار کوچک) را جذب کند. به این ترتیب جاروبرقی کار نظافت و پاک کردن هر سطحی را از گرد و خاک و یا آلودگی ها انجام می دهد. 

به همین جهت واحد مکش اهمیت زیادی دارد و در واقع بخش اصلی موتور هر جارو برقی به حساب می آید. در صورت بروز اتصالی و یا اختلال در عملکرد واحد مکنده، ایجاد جریان هوا به سمت داخل لوله های خرطومی از طریق مکش با اختلال مواجه شده و یا قطع می شود و در آن صورت موتور دستگاه نیاز به تعمیر خواهد داشت. 


مشخصات فنی موتور جاروبرقی


نوع موتور جارو برقی:

شاید تعجب کنید اگر بدانید که موتورهای جاروبرقی تنها یک نوع نیستند و انواع گوناگونی دارند. البته معمولا این موتورها از نوع الکتریکی هستند اما نوع این موتورهای الکتریکی مکنده هوا نیز با یکدیگر فرق می کند. بیشتر موتورهای جارو برقی ها امروزه از نوع کالکتور (collector) دسته بندی می شوند. 


فیلترهای جاروبرقی:

فیلترهای جاروبرقی نیز نقش مهمی در حفظ پاکیزگی و نظافت محیط دارند چرا که مانع از پخش شدن ذرات ریز و گرد و خاک به محیط اطراف، هنگام مکش هوا می شوند. به همین جهت وجود این فیلترها کمک زیادی به بهداشت محیط می کند. 


لوله خرطومی جاروبرقی: 

لوله خرطومی در واقع مسیر ارسال ذرات ریز و گرد و خاک از فضای بیرون به درون مخزن است و از این رو اهمیت دارد. در واقع واحد مکش جارو برقی از طریق لوله خرطومی آلوگی ها و آشغال های ریز را جمع آوری و به درون مخزن جاروبرقی می فرستد. 

روش های تشخیص تلویزیون های تقلبی در سال 2020 و 2021
روش های تشخیص تلویزیون های تقلبی در سال 2020 و 2021

اگر قصد خرید تلویزیون از بانه با مدل های 2020 یا بالاتر از آن را دارید پیشنهاد می کنیم به منظور جلوگیری از هرگونه تقلب و خرید تلویزیون تقلبی نکات و مواردی که در این مقاله به آن ها اشاره می شود را توجه نموده تل با خیال راحت اقدام به خرید تلویزیون مورد نظر خود نمایید.

چگونه تلویزیون اصل و تقلبی را از روی کارتن آن تشخیص دهیم؟
چگونه تلویزیون اصل و تقلبی را از روی کارتن آن تشخیص دهیم؟

نکات بسیار ریزی در هنگام خرید تلویزیون وجود دارد که اگر به آن ها دقت شود منجر به خریدی مطمئن و ایده آل خواهد شد. بسیاری از شرکت های سازنده

راهنمای خرید جارو برقی
راهنمای خرید جارو برقی

راهنمای خرید جاروبرقی (Vacuum cleaner) بسیاری از اطلاعات کلی در زمینه خصوصیات و ویژگی های جارو برقی های مناسب و جدید و همچنین برخی امکانات و قابلیت های مناسب آنها را که به عنوان معیار خرید می توانید در نظر بگیرید، به شما ارائه می دهد. اگر شما هم قصد خرید جارو برقی از بانه و یا هر یک از فروشگاه های معتبر در ایران و یا خارج از کشورمان را دارید، توصیه می کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

راهنمای خرید تلویزیون های گیمینگ
راهنمای خرید تلویزیون های گیمینگ

پیدا کردن و خرید بهترین تلویزیون برای گیمینگ (جهت اجرای بازی کنسولهایی مانند Xbox مایکروسافت، PS4 سونی و همچنین کنسول های نینتندو) این روزها یکی از علایق و درواقع دغدغه های فکری بسیاری از نوجوانان و جوانان در سراسر جهان است. اکنون بیش از چهار دهه از آغاز ورود کنسولهای بازی به خانه ها می گذرد و تاکنون میلیون ها نفر تجربه بازی با این کنسولها و وصل کردن آنها به تلویزیون را داشته اند.

فناوری نانوسل چیست؟
فناوری نانوسل چیست؟

همانطور که از نام این فناوری مشخص است با تکنولوژی ای در اندازه نانو سر و کار داریم که با استفاده از این تکنولوژی به پنل این مدل تلویزیون کمک بسیاری کرده است.این فناوری به فناوری QLED سامسونگ شبیه می باشد.

بهترین تلویزیون های 4k سال 2018
بهترین تلویزیون های 4k سال 2018

اگر قصد خرید بهترین تلویزیون های 4k سال 2018 را دارید، این مقاله برای شماست. امروزه با توجه به تنوع برندها، قیمت ها و مدلهای جدید در بازارهای جهانی، خرید تلویزیون از بانه برای بسیاری از مشتریان کاری وقت گیر و زمان بر باشد. به خصوص افرادی که سئوالاتی در زمینه خرید تلویزیون های 4k در ذهن خود دارند از جمله اینکه تلویزیون 4k بخریم یا نه؟ و یا در صورتی که پاسخ مثبت است، کدام مدل تلویزیون 4k و ساخت کدام برند را خریداری کنیم؟